Kendo – japonų kardo menas – už tekančios saulės šalies ribų žinomas kaip japoniškas fechtavimas. Pats žodis „kendo“ rašomas dviem hieroglifais ir japoniškai reiškia „kardo kelias“. Šiuolaikinio kendo šaknys glūdi senosiose japoniško kardo valdymo mokyklose.

Japonijoje kendo labai populiarus. Šiuo metu čia yra keli milijonai kendo entuziastų. Vaikai po pamokų, o suaugusieji – laisvomis dienomis, renkasi treniruotis į „dojo“ vadinamas kendo sales. Užsiėmimų metu daromi įvairūs pratimai, mokomasi pagrindinių kirčių ir kitokių kardo valdymo technikų.

Dalintis kardo valdymo įgūdžiais bei patirtimi rengiami  seminarai, kuriuos veda aukšto lygio meistrai. Į tokius seminarus, vykstančius visame pasaulyje, suvažiuoja šimtai dalyvių. Kelionėje „kendo keliu“ labai svarbu noriai priimti kitų pastabas bei patarimus. Kiekvieno kendoka (japonų kalba „tas kuris praktikuoja kendo“) tikslas yra suvokti savo silpnąsias puses ir atsikratyti jų nuolatinės praktikos ir treniruočių metu.

Seminarų metu, ar atskirai, rengiamos įvairios kendo varžybos bei čempionatai. Japonijoje tokios varžybos itin populiarios, daugelį jų transliuoja televizija. Žiūrovai stebi kovas arenose ar per televiziją bei palaiko savo kovotojus.

Kendo pasižymi didele puolimo ir gynybos technikų įvairove. Daugelis manevrų atliekami energingais viso kūno judesiais, todėl tai yra toks įspūdingas ir įdomus kovos menas.